Aktuálne

Mário Balotelli mal súkromnú debatu s pápežom Františkom

RÍM - Pápež František prijal počas utorkovej súkromnej audiencie hráčov a funkcionárov národných futbalových tímov Talianska a Argentíny pred ich vzájomným medzištátnym prípravným stretnutím (1:2).

Vo vatikánskej Klementínskej sále sa rímsky biskup stretol s výpravami oboch tímov, osobne sa porozprával v jednej z bočných miestností len s útočníkom Talianska Mariom Balotellim, ktorý nechcel prezradiť tému rozhovoru s pontifikom.

Členovia oboch tímov pápežovi priniesli viacero darov. Olivovník mu odovzdala hviezda FC Barcelona Lionel Messi, František dostal aj loptu s podpismi hráčov a národné dresy oboch krajín so svojím menom. "Je pre mňa ťažké rozhodnúť sa, komu budem fandiť," cituje súčasnú hlavu katolíckej cirkvi portál voanews.com.

"Vy ako futbalisti ste populárni a máte vplyv na správanie ľudí. Máte sociálnu zodpovednosť. Viac, ako byť šampiónmi, musíte byť nositeľmi ľudskosti. Prajem vám, aby ste si v rámci súčasného futbalového biznisu zachovali charakter. Profesionálny futbal by nemal zabúdať na jeho amatérske začiatky, ktoré zahŕňajú priateľstvo a krásu," povedal pápež František podľa Gazzetta dello Sport hráčom oboch tímov.

"Bolo to nezabudnuteľné stretnutie a veľmi špeciálny deň," uviedol Lionel Messi, ktorý pre zranenie v stredu nenastúpi.