Aktuálne

Televízia Talianskej biskupskej konferencie odvysiela film Martýri viery

Televízia Talianskej biskupskej konferencie Tv 2000 odvysiela v najbližších dňoch dvojdielny dokumentárny film Martýri viery. Venovaný je prenasledovaniu Katolíckej cirkvi na Slovensku počas minulého režimu.

Dokument je súčasťou cyklu o živote cirkvi v bývalých krajinách komunistického režimu. Film prináša rozhovory s predstaviteľmi Katolíckej cirkvi, ich svedectvo a životný príbeh, poukazuje na kľúčové udalosti a osobnosti v cirkvi na Slovensku a vysvetľuje ich význam z hľadiska pôsobenia najmä počas neľahkého obdobia do 90. rokov minulého storočia.

Prvý diel pod názvom “Barbarská noc, Korec a podzemná cirkev na Slovensku” bude odvysielaný v piatok 27. decembra 2013 o 21.20 hod. Druhý diel pod názvom „Zima viery, dráma slovenských grékokatolíkov”, bude odvysielaný v piatok 3. januára 2014 o 21,20 hod. a je venovaný prenasledovaniu Gréckokatolíckej cirkvi. Do tohto dokumentárneho filmu prispeli svojím osobným svedectvom aj vladyka Petra Rusnák, ako aj kňazi a veriaci bratislavskej gréckokatolíckej farnosti – o. Štefan Čarný, o. Vladimír Skyba, Ing. Tirpák, Viera Michalková, prof. Daniel Škoviera a ďalší. Režisérom filmu, ktorý sa natáčal v máji tohto roka v Bratislave, je Luigi Boneschi a koordinátorokou produkčného štábu na Slovensku bola Alexandra Kučmová.

Mimo územia Talianska je možné sledovať televíznu stanicu Tv2000 prostredníctvom satelitného prijímača alebo v priamo cez internetovú stránku www.tv2000.it.