Fatimská slávnosť v novembri - poďakovanie za Bránu milosrdenstva

V nedeľu 13. novembra 2016 sa opäť veľa ľudí dobrej vôle stretlo na Fatimskej slávnosti vo Farskom kostole sv. Mikuláša vo Višňovom. Pripravujeme sa na veľké jubileum, ktoré bude v roku 2017 - 100 rokov od prvého zjavenia Panny Márie vo Fatime. V nedeľu sme ďakovali Pánovi aj za Bránu milosrdenstva, ktorú sme mali otvorenú celý rok milosrdenstva. Aké veľké milosti sme získali pri prechode touto bránou..... Ďakovali sme za všetky milosti Jubilejného roku milosrdenstva. Počas svätej omše aj cez modlitbu ruženca hrali a spievali muži. Spoločenstvo mužov z Martina, ktoré bolo aj na Púti mužov v septembri, prišlo zahrať a zaspievať Márii aj nám všetkým. Hrali so srdom a to bolo najdôležitejšie. Svätú omšu slúžil Mons. Vladimír Kutiš, ktorý Bránu milosrdenstva pred rokom aj otváral. Svojou krásnou homíliou povzbudil pútnikov, ktorí prišli ešte v hojnejšom počte. Vyjadril myšlienku, že Svätú bránu roku milosrdenstva definitívne zatvorí pápež František na sviatok Krista Kráľa 20. 11. 2016. Ale okno milosrdenstva bude otvorené neustále. Zdôraznil, aby sme ďakovali Pánovi za všetko, čo nám daroval v tomto jubilejnom roku. Vyzdvihol mnohé návraty, ktoré sa udiali počas milosrdného roku. Ponúkol riešenie pre pokračovanie nášho vzťahu s Pánom. Kvitni tam, kde ťa Boh zasadil. Neutekaj z farnosti! Pomáhaj vo farnosti, kde bývaš. Povzbudil pútnikov, aby neboli smutní, sklamaní. Božie milosrdenstvo pokračuje ďalej, Pán otvára náruč pre všetkých neustále.