22. októbra 2011 - prvá liturgická spomienka na bl. Jána Pavla II.

Vatikán 8. októbra (RV) – Cirkev bude o dva týždne sláviť liturgickú spomienku na bl. Jána Pavla II. V sobotu 22. októbra bude Cirkev prvýkrát sláviť liturgickú spomienku na blahoslaveného pápeža Jána Pavla II. Pri tejto príležitosti sa v centre Ríma uskutoční púť mladých od Námestia sv. Petra, odkiaľ sa jej účastníci, vedení kardinálom Angelom Comastrim, vikárom Svätého Otca pre Mestský štát Vatikán, vydajú o 15.00 hod. ulicami mesta smerom k Lateránskej bazilike. Tu bude kardinál Agostino Vallini, generálny vikár Svätého Otca pre Rímsku diecézu, predsedať svätej omši so začiatkom o 19.00 hod. Kardinál Vallini sa odvoláva na mimoriadnu skúsenosť počas tohtoročných Svetových dní mládeže v Madride, kde Cirkev ukázala svoju mladú tvár, a pozýva všetkých k účasti na tejto púti, „aby aj Rím mohol byť prekvapený radosťou a entuziazmom mladých, ktorí chcú žiť hlbokým životom viery”.