Púť mužov 2010

Všetko z Prvej Púte mužov Žilinskej diecézyPonúkam vám kázeň, ktorú predniesol otec biskup Mons. Tomáš Galis vo Višňovom na Prvej púti mužov Žilinskej diecézy. Klikni sem.

Ponúkam vám prvú prednášku z Púte mužov, ktorú mal otec Anton Červeň, SDB na tému: Dôležité miesto otca v rodine. Klikni sem.

Ponúkam vám druhú prednášku z Púte mužov, ktorú mal otec Anton Červeň, SDB na tému: Iďte k svojim (domov ). Klikni sem.

Pán Ing. Peter Bagin, starosta obce Nitrianske Sučany, povedal svoje svedectvo na Púti mužov. Hovoril o rodičoch, o matke, prvých piatkoch, spomínal púte, manželské rekolekcie, Božie milosrdenstvo, vzťah k deťom, odpúšťanie. Viac počúvaj tu.

Pán Blažej Vaščák, v súčasnosti futbalista Polonie Bytom pricestoval počas reprezentačnej prestávky do Višňového na Púť mužov. Hovoril o rodičoch; otcovi; zraneniach; Petržalke, keď hrala Ligu majstrov; trénerovi Weissovi; reprezentácii; o rodine. Viac počúvaj tu.

Účasť na našej Prvej púti mužov prisľúbil aj defenzívny univerzál žilinských „šošonov“ Mário Pečalka. Ale keďže ho Vladimír Weiss pozval na reprezentačný dvojzápas proti Macedónsku a Rusku, Mário nemohol prísť. Mrzelo ho to, ale všetci to chápeme. V sobotu 4. 9. po Macedónsku a pred Ruskom som mu položil cez telefón niekoľko otázok, ktoré Mário rád zodpovedal. Tu sú otázky:

1. Čo znamená Pán Boh vo Vašom živote?

2. Čo znamená pre Vás rodina?

3. Ako sa Vám dá zladiť viera a šport?

4. Čo by ste odkázali mužom, ktorí prišli do Višňového na púť?

5. Ste prvý raz v reprezentácii, máte za sebou prvý zápas s Macedónskom, pred sebou Rusko. Ako to vidíte Vy?

6. Ako je to s Vaším zranením?

Máriove odpovede sú tu:  Klikni sem.

Poďakoval som Máriovi za rozhovor, poprial som mu veľa zdravia a sľúbil som mu aj modlitby. Pridajte sa aj Vy, ktorí toto čítate a počúvate. Vďaka.Účasť na našej Prvej púti mužov prisľúbil aj hráč nemeckého Norimbergu Marek Mintál, rodák z Bytčice. Napriek tomu, že bola reprezentačná prestávka, klub zariadil prípravný zápas a tak Marek nemohol prísť.  Aj jeho to mrzelo, ale nedalo sa nič robiť.  V sobotu 4. 9.  som aj Marekovi položil cez telefón niekoľko otázok, ktoré Marek rád zodpovedal. Tu sú otázky:

1. Čo znamená Pán Boh vo Vašom živote?

2. Čo znamená pre Vás rodina? Ako sa dá športovcovi zladiť rodina, šport, Pán Boh?

3. Čo je pre vás viera?

4. Čo Vaše zranenia, nevyhýbajú sa Vám. Ako to zvládate?

5. Bundesliga sa rozbehla, naša liga tiež, je za nami Afrika. Ako vnímate reprezentáciu?

6. Čo by ste povedali mužom, ktorí prišli do Višňového na púť?

5. Ste v Norimbergu spokojný.  Neuvažujete o tom, že by ste si ešte niekedy zahrali za Žilinu?

Marekove odpovede sú tu:  Klikni sem.

Poďakoval som Marekovi za rozhovor, poprial som mu veľa zdravia a sľúbil som mu aj modlitby. Pridajte sa aj Vy, ktorí toto čítate a počúvate. Vďaka.

 

Portál You Tube uverejnil informáciu z Púte mužov Žilinskej diecézy. Ak si chceš pozrieť túto reportáž,