Aktuálne

Tomáša Slováka v Čechách ocení aj kardinál Duka!

Slovenský hokejový obranca Tomáš Slovák sa v Čechách dočká ďalšieho ocenenia.

V pondelok večer si Tomáš Slovák už prevzal cenu pre najlepšieho obrancu českej Tipsport extraligy. Tentokrát bude hráč majstrovskej Plzne ocenený za gesto fair play v rozhodujúcom siedmom finále českej najvyššej hokejovej súťaži a cenu dostane od kardinála Dominika Duku. Vo štvrtok sa 30-ročný Košičan dočká v Arcibiskupskom paláci na Hradčanoch ocenenia Českej biskupskej konferencie. Informoval o tom tlačový hovorca arcibiskupstva Aleš Pištora.

Slovenský obranca si za riekou Moravou vyslúžil všeobecné uznanie, nie len v hokeji, za to, že v poslednej minúte chlapsky priznal teč puku vo svojom obrannom pásme, vďaka čomu Zlín dokázal desať sekúnd pred koncom riadnej hracej doby vyrovnať. Napokon sa vo vyrovnanom predĺžení z premiérového majstrovského titulu tešilo mužstvo z Plzne, keď rozhodujúci gól vsietil kapitán Martin Straka.

„Dívala sa celá republika. Som čestne vychovaný a nechcel som, aby historicky prvý titul Plzne bol vybojovaný podvodom. Záležalo mi na tom, aby sme ho získali čestne,“ vyjadril sa krátko po víťazstve Tomáš Slovák.

-----------

Kardinál Duka předá ocenění fair play Tomáši Slovákovi

Ve čtvrtek 2. května 2013 předá v prostorách pražského arcibiskupství kardinál Dominik Duka OP ocenění hokejistovi mistrovského týmu HC Škoda Plzeň Tomáši Slovákovi za jeho fair play chování ve finále hokejové extraligy.

Praha: V rozhodujícím zápase hokejové extraligy Tomáš Slovák přiznal teč, které si rozhodčí nevšiml. Nebýt jeho gesta, bylo by sedmé finále extraligy, kdy Plzeň na zlínském ledě čtrnáct vteřin před koncem vedla 3:2, rozhodnuto nejspíš už v normální hrací době.

Svým poctivým přiznáním však obránce Plzně dokázal, že i v nejvypjatějších chvílích, jaké mohou ve sportu nastat, lze hrát fér a vyhrávat se ctí. „Nechtěl jsem, abychom vyhráli podvodem,“ řekl po zápase poctivý zadák.