Aktuálne

Sväté omše od 24.10.2020

"Vzhľadom na Uznesenie vlády Slovenskej republiky z 22. októbra 2020, ktoré omedzuje slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 24. októbra 2020, bude na dané obdobie potrebné pozastaviť verejné slávenie bohoslužieb, v súčasnosti obmedzené na 6 osôb. Výnimku z obmedzenia má však aj naďalej pohreb blízkej osoby, uzavretie manželstva a krst. Tieto obrady sa môžu verejne sláviť podľa doteraz platných pravidiel." (predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský)

Úplné odpustky pre zomrelých veriacich bude možné tento rok kvôli pandémii koronavírusu získať celý november. Vyplýva to z dekrétu Apoštolskej penitenciárie, ktorá tak vyšla v ústrety žiadostiam biskupov z mnohých oblastí sveta postihnutých koronavírusom.

Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní.

Vzhľadom na spomínaný zákaz vychádzania nakoniec nebude možné v nedeľu ani plánované otvorenie kostola v spojení s rozdávaním sv. prijímania postupne po 5 ľudí a tiež budúcotýždňové spovedanie s rovnakým súčasným počtom osôb v kostole. Bude to možné až po skončení tejto mimoriadnej situácie.

Sväté omše na internete: http://www.dokostola.sk/clanok/prehlad-moznosti-sledovania-sv-omse-online-na-internete

Sústredenie speváckeho zboru Višňové + Turie

S podporou Nadačného fondu Mobis v Nadácii Pontis sme mohli zrealizovať v dňoch 22. až 25. novembra 2018 sústredenie nášho speváckeho zboru Višňové + Turie v Krakove s cieľom zvýšiť kvalitu a odbornosť spoločného spevu i prehĺbenie našich vzťahov a vzájomnej spolupráce. Vo štvrtok vo večerných hodinách sme pricestovali do centra Krakova, kde sme sa ubytovali. Počas nasledujúcich troch dní sme sa stretali pri spoločných nácvikoch hudby a spevu mládežníckych piesní, ktoré sme následne odspievali a odohrali počas svätých omší v dvoch kostoloch. Spoločný čas sme strávili i návštevou náboženských a historických pamiatok Krakova, Čenstochovej a Zakopaného.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na zrealizovaní nášho projektu.
Vďační členovia zboru

Diecézna púť mužov 2018

put muzov 18 omsa

V nedeľu 2. septembra sa vo Višňovom konala už 9. Diecézna púť mužov. Prišli chlapi z mnohých kútov Slovenska, aby sa povzbudili vo viere.

Pán profesor František Trstenský ponúkol pútnikom 3 prednášky o výchove detí, úlohe otca a manžela a spiritualite muža. V týchto prednáškach bolo možné nájsť mnoho inšpirácií a praktických rád do bežného, každodenného života. Pán profesor hovoril o tom, ako môžu aj chlapi prispieť k lepšiemu fungovaniu vlastných rodín a celej spoločnosti. Film Na vrchol, ktorý sa premietal v kinosále, bol o ceste k otcovi a o tom, že stratiť niekedy znamená nájsť to, čo má v živote naozajstnú cenu. Spoločenstvo "Martinskí muži" sprevádzalo svojím spevom rannú svätú omšu a popoludní viedlo aj modlitbu chvál. Po dobrom guláši, ktorý už tradične bol pripravený na farskom dvore, sa mohli chlapi zapojiť do rôznych workshopov a aktivít. Slávnosť vyvrcholila svätou omšou, ktorú celebroval Mons. Jozef Šelinga. Ďakujeme Pánu Bohu i všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí pomohli, aby sa aj tento rok mohli stretnúť muži i všetci pútnici pri svojej Nebeskej Matke vo Višňovom.

Tu je výber z prednášok pána profesora Františka Trstenského:

Prvá na tému  "Výchova detí" Klikni sem.

Druhá prednáška "Úloha otca a manžela" Klikni sem.

Tretia prednáška "Spiritualita muža" Klikni sem.

Kázeň Mons. Jozefa Šelingu Klikni sem.

Poďakovanie

Chcem poďakovať Vám všetkým, s ktorými som sa 15 rokov stretával vo višňovskej farnosti. Ďakujem za mnohé veci, ktoré som sa naučil vo Višňovom i v Turí. Prežili sme spolu veľa krásnych chvíľ....... Nech Vás Pán požehnáva. Budem sa za Vás naďalej modliť. Modlím sa za všetkých mojich bývalých farníkov. Aj Vás prosím o modlitbu za mňa. Chcem Vás požiadať o odpustenie, ak som Vám niekedy nechtiac ublížil.

Jozef Bagin