Aktuálne

Veľkonočné sviatky + krížová cesta na počúvanie

Želám Vám všetkým požehnané prežitie Veľkonočných sviatkov.

V piatok nezabudnime na prísny pôst a v nedeľu sa tešme zo zmŕtvychvstania nášho Pána. Na tomto odkaze sa môžete pomodliť krížovú cestu spolu s ostatnými našimi farníkmi. Verím, že už onedlho sa budeme môcť stretnúť aj osobne pri slávení svätých omší v našich kostoloch. Ešte raz Vám všetkým želám požehnaný Veľký týždeň.

Zmeny v slávení sv. omší od 1.1. 2021

Konferencia biskupov Slovenska:

„Na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 808 z 31. decembra 2020, ktoré obmedzuje slobodu pobytu a pohybu zákazom vychádzania a na základe Vyhlášky 77 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, nadobúdajúcej účinnosť 1. januára 2021, budú vo všetkých slovenských diecézach a eparchiách od 1. januára až do 24. januára 2021 pozastavené verejné slávenia bohoslužieb. Slovenskí biskupi toto nariadenie zobrali na vedomie a kňazov i veriacich žiadajú o jeho dodržanie, zároveň tiež prosia o veľkú trpezlivosť, ktorá bude pre dané obdobie mimoriadne potrebná.

Kňazi môžu sláviť v chrámoch súkromné bohoslužby bez účasti veriacich. Slávenie bohoslužby vyplýva aj vzhľadom na nariadenia z povahy ich zamestnania. Takéto súkromné bohoslužby je možné streamovať. Kňazovi pri tom však smie pomáhať len nevyhnutná asistencia. Počet osôb pre streamovanie súkromnej bohoslužby je na základe platného zákazu stretávania obmedzený na kňaza plus max. 5 osôb. Túto výnimku ale zároveň kvôli striktnému obmedzeniu pohybu teraz nemožno uplatniť v takom zmysle, aby sa na súkromné bohoslužby v chrámoch pozývali či prihlasovali rôzne rodiny podľa poradovníkov, zapísaných úmyslov, atď.

Krsty, sobáše a pohreby je možné sláviť, sú však obmedzené maximálnym počtom 6 účastníkov a podmienené dodržaním hygienických opatrení.

Chrámy nie je nariadené zamknúť: nesmú sa v nich ale konať nijaké hromadné podujatia: to sa týka verejného spovedania, aj rozdávania svätého prijímania.

V nebezpečenstve smrti je, samozrejme, možné individuálne vyslúžiť potrebné sviatosti zomierajúcemu."

Keďže v súčasnosti nie je možné stretnúť sa spoločne na svätej omši ani na iných spoločných akciách, chcem Vás pozvať aspoň takto vzdialene na spoločné prežitie Fatimskej slávnosti, keďže je 13. v mesiaci a zároveň sobota. Pomodlíme sa spoločne radostný ruženec s rozjímaniami. Kto chce, môže si na vypočuť aj ďalší úryvok z knihy Fatimské tajomstvo. Odkazy nájdete v sobotu 13.2.2021 na farskej stránke www.visnove.fara.sk.

Hoci s mnohými z Vás som sa už dlhšie nevidel, pamätám na Vás všetkých vo svojich modlitbách a tiež Vám všetkým každý deň pri svätej omši posielam požehnanie pre celú našu farnosť.

Sústredenie speváckeho zboru Višňové + Turie

S podporou Nadačného fondu Mobis v Nadácii Pontis sme mohli zrealizovať v dňoch 22. až 25. novembra 2018 sústredenie nášho speváckeho zboru Višňové + Turie v Krakove s cieľom zvýšiť kvalitu a odbornosť spoločného spevu i prehĺbenie našich vzťahov a vzájomnej spolupráce. Vo štvrtok vo večerných hodinách sme pricestovali do centra Krakova, kde sme sa ubytovali. Počas nasledujúcich troch dní sme sa stretali pri spoločných nácvikoch hudby a spevu mládežníckych piesní, ktoré sme následne odspievali a odohrali počas svätých omší v dvoch kostoloch. Spoločný čas sme strávili i návštevou náboženských a historických pamiatok Krakova, Čenstochovej a Zakopaného.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na zrealizovaní nášho projektu.
Vďační členovia zboru

Diecézna púť mužov 2018

put muzov 18 omsa

V nedeľu 2. septembra sa vo Višňovom konala už 9. Diecézna púť mužov. Prišli chlapi z mnohých kútov Slovenska, aby sa povzbudili vo viere.

Pán profesor František Trstenský ponúkol pútnikom 3 prednášky o výchove detí, úlohe otca a manžela a spiritualite muža. V týchto prednáškach bolo možné nájsť mnoho inšpirácií a praktických rád do bežného, každodenného života. Pán profesor hovoril o tom, ako môžu aj chlapi prispieť k lepšiemu fungovaniu vlastných rodín a celej spoločnosti. Film Na vrchol, ktorý sa premietal v kinosále, bol o ceste k otcovi a o tom, že stratiť niekedy znamená nájsť to, čo má v živote naozajstnú cenu. Spoločenstvo "Martinskí muži" sprevádzalo svojím spevom rannú svätú omšu a popoludní viedlo aj modlitbu chvál. Po dobrom guláši, ktorý už tradične bol pripravený na farskom dvore, sa mohli chlapi zapojiť do rôznych workshopov a aktivít. Slávnosť vyvrcholila svätou omšou, ktorú celebroval Mons. Jozef Šelinga. Ďakujeme Pánu Bohu i všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí pomohli, aby sa aj tento rok mohli stretnúť muži i všetci pútnici pri svojej Nebeskej Matke vo Višňovom.

Tu je výber z prednášok pána profesora Františka Trstenského:

Prvá na tému  "Výchova detí" Klikni sem.

Druhá prednáška "Úloha otca a manžela" Klikni sem.

Tretia prednáška "Spiritualita muža" Klikni sem.

Kázeň Mons. Jozefa Šelingu Klikni sem.