Aktuálne

Diecézna púť rodín 2017

Višňové privítalo 24. a 25. júna 2017 všetkých ľudí dobrej vôle v poradí už na deviatej Diecéznej púti rodín. „Keď kráčame s Máriou, žije sa nám ľahšie a ruženec dodáva nášmu životu ten správny smer.“ Týmto leitmotívom celého tohto stretnutia sme chceli vyjadriť nevyhnutnosť modlitby v našom živote. Modlitby, v ktorej sa stretávame s našou nebeskou Matkou, ktorá s veľkou radosťou prednáša naše prosby svojmu Synovi. V sobotu poobede sa program začal modlitbou svätého ruženca a pútnici mali možnosť po celý čas využiť sviatosť zmierenia. Svoje svedectvo o živote, krásnom priateľstve a modlitbe ruženca nám rozpovedal bývalý pán starosta – Mgr. Anton Ďurana. Slávnostnú svätú omšu o 18,00 slúžil generálny vikár Žilinskej diecézy Mons. Marek Hriadel, ktorý veľmi srdečne povzbudil veriacich, aby boli ľuďmi úsmevu a trpezlivosti. Nebrať seba vážne a dokázať sa obetovať za druhého, dať mu čas, byť otvoreným nielen pre ľudské, ale aj pre Božie zámery, to sú vlastnosti zrelého a milujúceho človeka. Počúvať Boha a nevnucovať mu našu vôľu je ťažké, ale pre nás nakoniec to najlepšie. Celú slávnosť sprevádzal spevácky zbor Sursum corda, ktorý po svätej omši ponúkol pútnikom svoj veľkolepý koncert sakrálnej hudby. O 21,00 k nám priniesli svoje povzbudivé slová manželia Magda a Michal Sventekovci, ktorí si prešli neľahkým časom, keď sa ich dvojčatá Miško a Lucka predčasne vypýtali na svet. Ako cez tento kríž vyrástla ich viera, to bolo veľmi dojímavé počúvanie.

Čítať ďalej...

Fraška a hanba na futbale

Škoda toho! Nemecko : Taliansko 0:1. Veľmi divná bola situácia na ihrisku. Slovákom ušiel postup o jediný gól.

Tabuľky pravdy:

 

1. Španielsko        9:1   9 bodov

2. Anglicko           5:1   7

3. Nemecko          5:1   6

4. Slovensko         6:3   6

5. Portugalsko       5:2   6

6. Taliansko          4:3   6

 

Tabuľka najlepších tímov ME po základnej časti. Slováci v nej skončili štvrtí, ale o postup prišli.

Tréner Hapal po fraške Talianov a Nemcov to povedal otvorene a bez prikrášľovania: klikni sem.

Čítať ďalej...

Zaznelo na Púti rodín 2017

Tradične - v posledný júnový víkend sa vo Višňovom stretli rodiny z mnohých kútov diecézy, aby spoločne ďakovali a prosili o milosti. Svätú omšu v sobotu podvečer slúžil generálny vikár Žilinskej diecézy Mons. ThLic. Marek Hriadel. Privítal ho pán Karol Kosa, poďakoval MUDr. Daniel Lúčaník s manželkou a rodinou. Všetko, čo odznelo, vám ponúkam v plnom znení. Klikni sem.

Svätú omšu v nedeľu ráno o 8,00 hod. slúžil višňovský rodák Mgr. Milan Blaha. Vysvätený bol v Chorvátsku, pôsobil v Rusku, v Chorvátsku, v Bosne. Pred dvoma rokmi ho predstavení poslali do Francúzska. Teraz je v Paríži. Jeho slová si môžete vypočuť tu:  Klikni sem.

Svätú omšu v nedeľu slúžil ThLic. Štefan Fábry, Th. D., tajomník Diecéznej liturgickej komisie. Privítal ho pán Ján Trstenský spolu s manželkou, poďakoval mu pán Peter Bízik s manželkou. Vypočúť si to môžete tu: Klikni sem.

Pán starosta Mgr. Anton Ďurana nám povedal svoje svedectvo: Môj aktívny život s Pannou Máriou a ružencom. Jeho slová sú tu: Klikni sem.

Manželia Michal a Magdaléna Sventekovci nám povedali svoje svedectvo  o ich predčasne narodených dvojčatách: Ako cez náš kríž rástla naša viera. Ich slová sú tu: Klikni sem.