Aktuálne

Sústredenie speváckeho zboru Višňové + Turie

S podporou Nadačného fondu Mobis v Nadácii Pontis sme mohli zrealizovať v dňoch 22. až 25. novembra 2018 sústredenie nášho speváckeho zboru Višňové + Turie v Krakove s cieľom zvýšiť kvalitu a odbornosť spoločného spevu i prehĺbenie našich vzťahov a vzájomnej spolupráce. Vo štvrtok vo večerných hodinách sme pricestovali do centra Krakova, kde sme sa ubytovali. Počas nasledujúcich troch dní sme sa stretali pri spoločných nácvikoch hudby a spevu mládežníckych piesní, ktoré sme následne odspievali a odohrali počas svätých omší v dvoch kostoloch. Spoločný čas sme strávili i návštevou náboženských a historických pamiatok Krakova, Čenstochovej a Zakopaného.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na zrealizovaní nášho projektu.
Vďační členovia zboru

Diecézna púť mužov 2018

put muzov 18 omsa

V nedeľu 2. septembra sa vo Višňovom konala už 9. Diecézna púť mužov. Prišli chlapi z mnohých kútov Slovenska, aby sa povzbudili vo viere.

Pán profesor František Trstenský ponúkol pútnikom 3 prednášky o výchove detí, úlohe otca a manžela a spiritualite muža. V týchto prednáškach bolo možné nájsť mnoho inšpirácií a praktických rád do bežného, každodenného života. Pán profesor hovoril o tom, ako môžu aj chlapi prispieť k lepšiemu fungovaniu vlastných rodín a celej spoločnosti. Film Na vrchol, ktorý sa premietal v kinosále, bol o ceste k otcovi a o tom, že stratiť niekedy znamená nájsť to, čo má v živote naozajstnú cenu. Spoločenstvo "Martinskí muži" sprevádzalo svojím spevom rannú svätú omšu a popoludní viedlo aj modlitbu chvál. Po dobrom guláši, ktorý už tradične bol pripravený na farskom dvore, sa mohli chlapi zapojiť do rôznych workshopov a aktivít. Slávnosť vyvrcholila svätou omšou, ktorú celebroval Mons. Jozef Šelinga. Ďakujeme Pánu Bohu i všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí pomohli, aby sa aj tento rok mohli stretnúť muži i všetci pútnici pri svojej Nebeskej Matke vo Višňovom.

Tu je výber z prednášok pána profesora Františka Trstenského:

Prvá na tému  "Výchova detí" Klikni sem.

Druhá prednáška "Úloha otca a manžela" Klikni sem.

Tretia prednáška "Spiritualita muža" Klikni sem.

Kázeň Mons. Jozefa Šelingu Klikni sem.

Poďakovanie

Chcem poďakovať Vám všetkým, s ktorými som sa 15 rokov stretával vo višňovskej farnosti. Ďakujem za mnohé veci, ktoré som sa naučil vo Višňovom i v Turí. Prežili sme spolu veľa krásnych chvíľ....... Nech Vás Pán požehnáva. Budem sa za Vás naďalej modliť. Modlím sa za všetkých mojich bývalých farníkov. Aj Vás prosím o modlitbu za mňa. Chcem Vás požiadať o odpustenie, ak som Vám niekedy nechtiac ublížil.

Jozef Bagin