Aktuálne

Sväté omše od 24.10.2020

"Vzhľadom na Uznesenie vlády Slovenskej republiky z 22. októbra 2020, ktoré omedzuje slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 24. októbra 2020, bude na dané obdobie potrebné pozastaviť verejné slávenie bohoslužieb, v súčasnosti obmedzené na 6 osôb. Výnimku z obmedzenia má však aj naďalej pohreb blízkej osoby, uzavretie manželstva a krst. Tieto obrady sa môžu verejne sláviť podľa doteraz platných pravidiel." (predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský)

Úplné odpustky pre zomrelých veriacich bude možné tento rok kvôli pandémii koronavírusu získať celý november. Vyplýva to z dekrétu Apoštolskej penitenciárie, ktorá tak vyšla v ústrety žiadostiam biskupov z mnohých oblastí sveta postihnutých koronavírusom.

Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní.

 

Vzhľadom na spomínaný zákaz vychádzania nakoniec nebude možné v nedeľu ani plánované otvorenie kostola v spojení s rozdávaním sv. prijímania postupne po 5 ľudí a tiež budúcotýždňové spovedanie s rovnakým súčasným počtom osôb v kostole. Bude to možné až po skončení tejto mimoriadnej situácie.

 

Sväté omše na internete: http://www.dokostola.sk/clanok/prehlad-moznosti-sledovania-sv-omse-online-na-internete